poniedziałek, 2 listopada 2015

SBB & Michał Urbaniak - Koncert w Trójce (2015)

Data otrzymania: 26 października 2015 roku

Przez przypadek wpadł mi w ręce ten album koncertowy, zarejestrowany w radiowej Trójce w maju. SBB w klasycznym składzie i gościnnie (w 4. utworach) Michał Urbaniak. Utwory - wyłącznie z lat równie klasycznych, czyli 70-tych - mamy tu prawie cały debiutancki album (utwory Odlot i Wizje), fragmenty płyt późniejszych (Na pierwszy ogień, Z miłości jestem, Walkin' Around the Stormy Bay, Memento z banalnym tryptykiem), jeden kawałek niedostępny na żadnej regularnej płycie zespołu (360 do tyłu), balladę poświęconą zmarłemu bratu Józefa Skrzeka (Dla Janka) oraz improwizację (głównie perkusyjną).

Pierwszy utwór to zapowiedź Piotra Metza, który zachwala zespół mówiąc, że ich występy są zawsze pełne energii. Niestety, nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem słuchając tego albumu (i po prawdzie - wszystkich innych albumów koncertowych wydanych od 1993 roku). Energii jest tu tyle co kot napłakał. Muzycy coś tam grają, ale nie wysilają się zbytnio, niektóre kawałki nawet grając nie do końca poprawnie (główny motyw w Walkin' Around the Stormy Bay). Michał Urbaniak wypada naprawdę blado, nie pokazując nic ciekawego, nie grając ani jednego zapadającego w pamięć motywu. Nawet Skrzek gra tak jakby mu się nie chciało, w dodatku bardzo rzadko korzystając z klawiszy Mooga - jest go tu jak na lekarstwo. Być może wynika to z wieku muzyków - w końcu wszyscy już dochodzą do 70-tki. Sytuację ratuje jedynie Apostolis - jego gra na gitarze nadal jest świetna i parę niezłych solówek mu wyszło. Najlepsze wrażenie robi utwór Memento z banalnym tryptykiem - mocno skrócony, ale treściwy, zawierający znakomite solo gitarzysty. Ale poza tym - nic ciekawego. Nudy.

Wydanie w digipaku, bardzo oszczędne, z krótkim wpisem Piotra Metza, powtórzonym zresztą przez niego w zapowiedzi. Mało zdjęć, trochę informacji technicznych.

Ocena muzyki: 2/5 | Spotify

Okładka

Tył

Bok

Wnętrze digipaka 1

Wnętrze digipaka 2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz