poniedziałek, 21 grudnia 2015

Cerebus - Suite (Lizard 19)

Data zakupu: 15 grudnia 2015 roku

Po pewnych perturbacjach (zmiana redakcji) ukazał się trzeci w tym roku numer Lizarda (jesienny wypadł z ramówki). Nowi redaktorzy zapewniają, że w przyszłym roku znowu dostaniemy 4 wydania pisma - oby. Obecny numer nie przypadł mi do gustu. Dobór artystów okazał się być kompletnie różny od moich zainteresowań - poczytać można m.in. o zespołach The Rolling Stones, Blind Faith, Riverside, Rare Bird czy The Velvet Underground. Rzeczy nie bardzo mnie interesujące. Jedyna rzecz, która spowodowała szybsze bicie mojego serca, to 'Poradnik kupującego' traktujący tym razem o zespole The Mars Volta. Jeszcze przed zakupem zastanawiałem się jakie pozycje będą na tej liście. I niewiele się pomyliłem - w końcu zespół ma na koncie zaledwie 6 albumów studyjnych i jedną koncertówkę. Co prawda pismo mnie zaskoczyło - za najlepsze wydawnictwo uznali debiutancką EPkę Tremulant EP, jako najbardziej spójną. Tego nie brałem pod uwagę...

Załączona płytka zawiera tym razem mini-album (niecałe 29 minut) polskiego wykonawcy Dawida K. Wieczorka. Muzyka zawarta na tej płytce to instrumentalna mieszanina rocka, jazzu, awangardowej elektroniki i nawet odrobiny proga. Dominuje gitara, choć sporo do powiedzenia ma też saksofon. Przesłuchać się tego da, są nawet niezłe momenty (II, III, VI, IX), ale tak naprawdę nie jest to nic ciekawego. Raczej nie będę do tej muzyki wracał.

Za to design bardzo mi się podoba. Jest estetycznie, minimalistycznie i skromnie. Płytka ma ładny nadruk, zapakowana jest w fajny kartonik... Ładne.

Ocena muzyki: 2/5

Okładka

Tył

Płytka CD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz