czwartek, 20 marca 2014

The Sisters of Mercy - Greatest Hits Volume One. A Slight Case of Overbombing (1993)

Data zakupu: 5 luty 2014 roku

Moją pierwszą płytą CD zakupioną przeze mnie w 1990 roku była Vision Thing opisywanego zespołu. Będąc młodym szczylem zachwyciła mnie swym ciężarem, riffami i ogólnie pojętą rockowością. Słuchając jej po latach nie znajduje już w tej muzyce tyle plusów co kiedyś. Ot, fajne granie, ale niespecjalnie oryginalne i trochę zbyt monotonne. Dlatego też, jeżeli chodzi o twórczość Sióstr, poprzestanę na składance, która ukazała się oryginalnie 21 lat temu. Miało to być zakończenie współpracy zespołu z wytwórnią Warner. 

Składak jest dość przyjemny, choć pewną wadą, której nie lubię w kompilacjach jest umieszczanie nagrań w kolejności chronologicznej - od najstarszego do najnowszego. Tutaj mamy sytuację podobną, choć chronologię odwrócono - zaczynamy od najnowszego, a kończymy na najstarszych singlach, z 1984 roku. Podoba mi się za to, że niektóre utwory umieszczono tu w wersjach wydłużonych, nieobecnych na regularnych płytach - jak Vision Thing czy Lucretia My Reflection. A ponieważ na singlach Siostry Miłosierdzia wydawali naprawdę najlepsze kawałki mamy więc dobry przegląd ich twórczości. Takie nagrania jak Temple of Love (1992) czy This Corrosion to już klasyki. Nie ustępuje im jedyny nowy utwór - Under the Gun, z gościnnym udziałem Terri Nunn z zespołu Berlin. Świetna, rockowa ballada.

Wydanie oczywiście w stylu Sisters... Wszystko czarne, charakterystyczna czcionka... Ciekawe, że zamieszczono w środku teksty utworów. No i ta reklama koszulek na jednej ze stron - ma sporą wartość historyczną.

Ocena muzyki: 3/5 | Link do Spotify

Single: Under the Gun

Okładka

Tył

Bok

Środek

Rozłożona wkładka

Wnętrze wkładki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz