poniedziałek, 14 października 2013

Apollo 440 - Millennium Fever (1994)

Data zakupu: 12 listopada 2010 roku

O Apollo 440 dowiedziałem się z reklamy. Tak, uległem reklamie, bo tak fajnie o nich wtedy pisali... Cóż, człowiek był młody i naiwny. Ale, z drugiej strony, bez reklamy nie poznałbym ani Toola, ani White Zombie, ani wielu innych zespołów... Czyli reklama nie jest taka zła. W każdym razie zakupiłem kasetę Millennium Fever i zanurzyłem się w niej. Album dość nierówny - oprócz utworów naprawdę świetnych (Rumble/Spirit of America, Pain is a Close Up czy Omega Point), zawiera kawałki, które świetnie się zaczynają dopóki nie wchodzi wokal (Liquid Cool), albo są całkowicie żenujące, głównie przez wokal (Film Me & Finish Me Off) lub mało urozmaicone (I Need Something Stronger). W dodatku zespół wciąż waha się czy grać przyjemny trance (Liquid Cool, Rumble) czy przyjemny chillout (Omega Point, Pain is a Close Up, Stealth Requiem) czy zacząć w końcu grać zwykły electro-pop (cała końcówka płyty - Don't Fear the Reaper - ciekawe, cover rockowej kapeli Blue Oyster Cult, Astral America i Millennium Fever). Na szczęście nie boją się urozmaicać płyty brzmieniem gitary, w dodatku nie tylko ostrej, mocno rockowej (I Need Something Stronger, Astral America), ale także zaskakująco country'owej (Liquid Cool). Najsłabszym ogniwem jest zdecydowanie wokal - czasami nie da się go słuchać, tak zawodzi. Jednakże cały album jest naprawdę przyzwoity i przyjemny w słuchaniu - choć trąci trochę myszką.

3 lata później zespół zmienił nieco nazwę - na Apollo Four Forty - i odniósł wielki sukces przebojami Ain't Talkin' 'bout Dub i Krupa. Jeszcze o tym napiszę.

Okładka nawiązuje wyglądem do najbardziej znanego utworu z płyty - Liquid Cool - o zamrażaniu ludzi. Poza tym design jest taki sobie. Nie polecam natomiast wideoklipów promujących album - bardzo wysoki poziom żenady. 

Ocena muzyki: 3/5 | Link do Spotify

Single: Astral America, Liquid Cool, Don't Fear the Reaper

Okładka

Tył

Bok

Środek

Rozłożona książeczka

Wnętrze książeczki 1

Wnętrze książeczki 2

Wnętrze książeczki 3

Wnętrze książeczki 4

Wnętrze książeczki 5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz