niedziela, 19 maja 2013

Homo Twist - Moniti Revan (1997)

Data zakupu: 25 września 1998 roku

Sklep muzyczny Music Corner nie poprzestał jedynie na sprzedaży płyt. Już w pierwszej połowie lat 90-tych zaczął także wydawać płyty i to dość znanych wykonawców jak De Press, Jesus Chrysler Suicide, IMTM czy właśnie Homo Twist. Lider zespołu, Maciej Maleńczuk dość długo był nawet z nimi związany - jako Homo Twist wydał 4 albumy (w tym jeden koncertowy) oraz jeden album solowy. Można nawet powiedzieć, że Music Corner wypromował Maleńczuka. To dawne czasy... Moniti Revan, trzeci album grupy i na długi czas ostatni studyjny, był mocno promowany w Krakowie. Chyba na miesiąc przed premierą na całym mieście pojawiły się plakaty zawierające jedynie tytuł płyty i (chyba) datę premiery. Było to dość intrygujące, nie wiadomo było o co chodzi. Dopiero później pojawiła się pełna okładka i tajemnica się wyjaśniła.

Drugi album formacji, bez tytułu, uchodzi za klasyk polskiego rocka lat 90-tych. Też go miałem, ale podobał mi się mniej niż Moniti Revan. Tutaj mamy dużo bardziej zwięzłe utwory, choć nie stroniące od eksperymentów (Spider, Norwid, Moniti Revan). Większość to takie luźne, hard rockowe granie z elemenatami funku, punku czy psychodelii. Maleńczuk okazuje się być całkiem niezłym gitarzystą stosującym czasami ciekawe rozwiązania (Norwid, Irma Tine Var). Kompozytorem również jest niezłym, potrafi stworzyć prawdziwy hit (Twist Again, Arkadiusz). Co prawda tekstowo bywa różnie (Płaszcz syna), ale nie jest źle. Wyrzuciłbym tylko słabą przeróbkę Niemena Bema pamięci żałobny rapsod - absolutnie zbędną. Ale poza tym - naprawdę dobra, rockowa płyta.

Za to wydana fatalnie. Totalny brak jakiegoś zamysłu graficznego, brzydkie zdjęcia, okropna czcionka. No i błędy edytorskie - brak daty (to jest absolutna masakra w przypadku płyt Music Cornera - nigdy jej nie ma), brak kodu paskowego... Okropieństwo.

Ocena muzyki: 3/5

Single: Twist Again, Irma Tine Var

Okładka

Tył

Bok

Środek - nawet nadruku pod tray'em nie potrafili równo wydrukować...

Rozłożona wkładka

Wnętrze wkładki 1

Wnętrze wkładki 2

Wnętrze wkładki 3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz