piątek, 17 maja 2013

Underworld - Dark & Long (danmark edition) (1994)

Data zakupu: 14 września 1998 roku

Jedna z rzadszych płyt jakie posiadam. Angielskie wydanie singla Dark & Long z 1994 roku składało się z dwóch płyt winylowych i jednego CD. Na winylach ukazał się utwór Dark Train, obecny także na singlu CD (choć w lekko skróconej wersji) oraz 3 inne utwory, będące albo utworami nowymi (Thing in a Book, Burts) albo remiksami już tych znanych (Spoon Deep bazujący na utworze Surfboy). Ciekawe, że tytułowego kawałka nie było nigdzie, oprócz radiowej wersji na CD. Na szczęście duńska wytwórnia April Records postanowiła uszczęśliwić fanów singli CD i wydać w tym formacie wszystkie kawałki z singli winylowych uzupełniając całość jeszcze jedną wariacją tytułowego utworu o nazwie Dark Hard, która dostępna była do tej pory jedynie na składance Trance Europe Express 4. Dzięki temu powstał ten mini-album, trwający 73 minuty...

Bardzo fajne wydawnictwo, zwłaszcza, że zawiera same kompozycje zespołu. W dodatku bardzo długie - jedynie Burts trwa mniej niż 10 minut (nie licząc radiowej wersji Dark & Long) - takie Thing in a Book i Spoon Deep to ogromne długasy - odpowiednio 20 i 18 minut! A nie nudzą nawet przez chwilę. Oczywiście muzyka jest dokładnie w tym stylu co debiut i single wydane wokół - jest transowo, motorycznie, choć nie brakuje ciekawych klimatów (zwłaszcza w Thing in a Book).

Wydanie, jak na singiel, dość mocarne - normalne pudełko, ciekawe grafiki, wkładka (choć skromna). Design nadal mi się podoba.

Ocena muzyki: 3/5

Okładka

Tył

Bok

Środek

Rozłożona wkładka

Wnętrze wkładki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz