środa, 1 maja 2013

Various - Auntie Aubrey's Excursions Beyond the Call of Duty. The Orb Remix Project (1996)

Data zakupu: 6 stycznia 1997 roku

Ten sam, wspomniany post wcześniej przyjaciel wypatrzył ten składak w nowościach w sklepie Music Corner. Oczywiście zaraz popędziłem do sklepu i zostałem jego właścicielem. Obecnie jest to jedna z rzadszych płyt w mojej kolekcji. Z powodu błędu technicznego prawie wszystkie utwory na płycie są nagrane w mono. Tak, tak, tej samej, starej technice popularnej 50 lat temu... W 2001 roku ukazała się reedycja w stereo, jednakże została ona zmiksowana na nowo, zawiera trochę inny wybór utworów, no i brzmi całkiem inaczej. Posiadane przez mnie wydanie jest obecnie "out-of-print".

The Orb oprócz świetnych płyt robił również genialne remiksy. Właściwie często były to ich własne utwory jedynie z domiksowanymi fragmentami oryginalnych utworów. No i właśnie na tej składance mamy 19 takich miksów. Część jest absolutnie genialna (Material, Keiichi Suzuki, Primal Scream, Yello, Maurizio), część taka sobie, a parę sztuk nawet dość słabych (Sun Electric, Innersphere czy Ready Made). Nie zmienia to faktu, że bardzo ją lubię i cieszę się, że ją posiadam.

Wydanie jest dość nietypowe - kartonik z kieszonkami na płyty oraz bardzo gruba książeczka ze zdjęciami płyt zawierających remiksy Orba. Naprawdę pokaźna książka, dlatego nie robiłem zdjęć wszystkich stron - byłoby tego za dużo. Niestety takie opakowanie powoduje, że płyty już się trochę porysowały. Dlatego słucham tej składanki raczej na mp3-ce, niż na stacjonarnym odtwarzaczu płyt.

Ocena muzyki: 5/5 | Link do Spotify (wersja stereo)

Okładka

Tył

Bok

Środek

Rozłożone kieszonki - po lewej dwie na dwie płyty, po prawej jedna na książeczkę

I wszystko wyjęte...

Wnętrze książeczki 1

Wnętrze książeczki 2

Wnętrze książeczki 3

Tył książeczki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz